Haberler

25
ZİLE TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI, TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU'NU ZİYARET ETTİ
Zile Ticaret Borsası organ seçimlerinin tamamlanmasının ardından Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu 25 Nisan 2018 Çarşamba günü TOBB İkiz Kuleler’deki makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi KAZANKAYA, Sayman Üye Nihat AÇIKAL, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail TÜZER ve Ali BOYRAZ, Meclis Başkanı Duran ŞAHİN, Meclis Başkan Yardımcısı Yakup YILDIRIM, Meclis Üyeleri Mehmet YENİ, Mustafa ESMERAY, Yaşar DURAK, Mehmet UZER ve Genel Sekreter Ömer Faruk ÖNKUZU katıldılar.

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu' na ziyaret anısına vazo takdim edildi.
Ziyaret sonrasında değerlendirmede bulunan Muammer TEKE, “Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Arkadaşlarımızla birlikte güzel bir mecliste genel başkanımız Rifat Beyi ziyaret ettik. Kendisine her zaman yanında ve beraber olacağımızı beyan ettik. Kendilerine kolay gelsin” dedi.

[Devamını oku...]

24
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamalarına Katılım Sağlandı.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü, İlçemizde  düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı. Kutlama töreni, 23 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 09.30'da Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı çelenk töreninin ardından saat 10.00'da Hasan Sevinç Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen tören ile devam etti. Törene; Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer TEKE ve Genel Sekreterimiz Ömer Faruk ÖNKUZU katılım sağladı.

[Devamını oku...]

23
BORSA BAŞKANIMIZ MUAMMER TEKE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.
23 Nisan 1920 TBMM mizin açıldığı gün hepimizin gurur günüdür. TBMM açılışının 98 nci yılını kutladığımız bugün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olmasının yanında tarihimizin önemli dönüm noktasıdır. Bu önemli gün milletimizin ülkenin bugünün de ve geleceğinde söz sahibi olmasının başlangıcıdır. Ulu Önderimiz Atatürk bu önemli günü Türk Çocuklarına armağan etmiştir. Çünkü çocuklarımız geleceğin gençleridir. Gençlerimiz Cumhuriyet’imizi ve onun temel prensiplerini yüceltecek, her türlü iç ve dış tehlikelere karşı koruyacak en değerli varlıklarımızdır. Dünyada ilk ve tek olan bu bayram hiçbir ayrım yapmadan tüm dünya çocuklarını da bir araya getirerek, dünya barışının sağlanmasına, sevgi, dostluk, kardeşlik gibi evrensel değerlerin gönüllerde yeşermesine ve yaygınlaşmasına olan katkısı ile büyük öneme sahiptir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün ilke ve İnkılâplarının ışığı doğrultusunda Ülkemizi, Ulusumuzu daima ileriye taşıyacağımıza, bunun için çok çalışacağımıza inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.

[Devamını oku...]

21
BAKAN FARUK ÖZLÜ, TOKAT ODA VE BORSA BAŞKANLARI VE TOKATLI İŞADAMLARI İLE BİRARAYA GELDİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr Faruk Özlü, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nın önderliği, Tokatlı il ve ilçe oda ve borsaları ile işadamları ve STK’ların desteğiyle düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Programa Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Syn. Muammer TEKE ve Borsa Meclis Başkan Vekili Syn. Salih DÖNGEL ile Genel Sekreterimiz Syn. Ömer Faruk ÖNKUZU katılım sağladılar.

[Devamını oku...]

16
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2018
14 Aralık 2017’de Sayın Cumhurbaşkanlığımızın ev sahipliğinde düzenlediğimiz İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreninde en çok istihdam sağlayan illerimize, sektörlerimize ve firmalarımıza ödüllerini takdim ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız, burada 2018 yılında uygulanacak istihdam teşviklerini açıklayarak Türk iş dünyasına yeni bir çağrıda bulundu. 2017’de 1,5 milyon ilave istihdam sağlayan Türk özel sektörüne yeni bir hedef gösterdi.
Bu hedefe ulaşmak için, iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu yeni istihdam teşvikleriyle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar sonucunda iş dünyası olarak ihtiyaç duyduğumuz istihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeler TBMM’de kabul edildi ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni istihdam teşvikleri neler getiriyor?
Özellikle iş dünyamızın açısından daha anlaşılır olması için yeni istihdam teşviklerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz. Yeni istihdam teşvikleri 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 arasında, yani 3 yıl süresince uygulanacak. İlave istihdam teşvikleri ile işverenler olarak biz sadece işçimizin maaşını ödeyeceğiz, tüm vergi ve SGK primlerini devletimiz karşılıyor. Yani ilave istihdamda vergi ve prim sıfır.

[Devamını oku...]

12
Zile Ticaret Borsası Meclisi, “Seçim” gündemiyle en yaşlı üye İsmail TÜZER başkanlığında toplandı. 1 Nisan’da gerçekleştirilen Zile Ticaret Borsası Organ seçimleri sonrası oluşan yeni mecliste, Meclis Başkanlık Divanı seçimi gerçekleştirildi.
14 Üyeli Zile Ticaret Borsası Meclis’nin yeni Meclis Başkanı Duran ŞAHİN olurken, Başkan Yardımcılığına Yakup YILDIRIM ile Salih DÖNGEL ve Meclis Kâtipliğine ise Mehmet UZER seçildi.

Meclis Başkanlığı görevine seçilmesinden dolayı kısa bir değerlendirmede bulunan Duran ŞAHİN, “Beni bu göreve seçen tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim. Eşit ve tarafsız bir şekilde Meclis çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İlçemize, Üyelerimize ve Camiamıza yeni meclisimiz hayırlı olsun” dedi.

Birlikte güzel işler başaracağız
Meclis Toplantısında konuşan Zile Ticaret Borsası Başkanı Muammer TEKE ise birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarının altını çizdi.

Zile Ticaret Borsasında ekip ruhu ile çalışılacağını ifade eden TEKE, “Bu işe çok inandık. Birlikte güzel işler başaracağız. Ekip ruhu ve inançla çalışacağız. Çünkü biz çalışırsak şehrimiz kazanacak, şehrimiz kazanırsa ülkemizde kazanacak. Yeni meclisimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 38İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır