Haberler

26
“İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK”
İşçi-işveren uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuk iş dünyasında yeni bir dönem başlatacak…Zile Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet ...

[Devamını oku...]

19
ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ'NE KAYDINI YAPTIRAMAYAN ÇİFTÇİLER, 31 ARALIK 2017'YE KADAR MÜRACAATTA BULUNABİLECEK.
 Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kaydını yaptıramayan çiftçiler için müracaat süresi 31 Aralık 2017'ye uzatıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Baka...

[Devamını oku...]

15
ZİLE TİCARET BORSASI HEYETİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI.

 Zile Ticaret Borsası Heyeti için TOBB’ nin davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen İstihdam Seferberliği ödül töreni katıldı.

Zile Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yakup AKPUNAR, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup YILDIRIM ve Genel Sekreter Ömer Faruk ÖNKUZU, TOBB davetlisi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen istihdam Şurası Milli istihdam seferberliği Ödül törenine katıldı.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, Oda ve Borsa camiası olarak Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, "İş dünyası olarak ülkemize ve kendimize artık daha fazla güveniyoruz, cesaretle adım atıyoruz." dedi.

Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen "İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni"ne katıldı. Konuşmasına, kalp krizi nedeniyle vefat eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'a Allah'tan rahmet dileyerek başlaşan Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefi yüksek koyduktan sonra kendilerine düşenin de çalışmak olduğunu vurguladı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Çok şükür hep birlikte, bir yıl boyunca büyük bir gayret gösterdik. Bu salonda iş dünyasının tüm paydaşları var. Allah emeğimizi zayi etmedi, bereketini de verdi. Böylece istihdamda tarihi bir başarı ortaya çıktı." diye konuştu.

[Devamını oku...]

11
TAZİYE MESAJI
 
29
Borsa Başkanımız Mehmet YENİ’ den Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

 Zile Ticaret Borsası Başkanı Mehmet YENİ, Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı. 

Mesajında "Yüce Allah’ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır" diyen Başkan YENİ, “ İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerindendir. Bir çok mucizeyle dünyaya teşrif eden, alemlere rahmet olarak gönderilen örnek insan, insanlığın ufkunu aydınlatmıştır" dedi. 
YENİ, "Bu mübarek geceler O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlardır" diyerek mesajının devamında şunları ifade etti: "O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin kutlu doğum gününde, milletimizin ve tüm İslam aleminin mevlid kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

[Devamını oku...]

28
ZİLE TİCARET BORSASI’ NDAN SAMSUN 2. GIDA FUARI ZİYARETİ

 23-26 Kasım 2017'de Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, KOSGEB, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası (TÜGİS), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Karadeniz Perakendeciler Birliği (KARADENİZ PERDER), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği'nin (KATBİR) destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun 2'inci Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı'na Zile Ticaret Borsası Üyeleri ve Personelinden oluşan heyet ile katılım sağlandı. 

[Devamını oku...]

Sayfa 4 / 38İlk   Geri   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır