Haberler

16
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2018
14 Aralık 2017’de Sayın Cumhurbaşkanlığımızın ev sahipliğinde düzenlediğimiz İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreninde en çok istihdam sağlayan illerimize, sektörlerimize ve firmalarımıza ödüllerini takdim ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız, burada 2018 yılında uygulanacak istihdam teşviklerini açıklayarak Türk iş dünyasına yeni bir çağrıda bulundu. 2017’de 1,5 milyon ilave istihdam sağlayan Türk özel sektörüne yeni bir hedef gösterdi.
Bu hedefe ulaşmak için, iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu yeni istihdam teşvikleriyle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar sonucunda iş dünyası olarak ihtiyaç duyduğumuz istihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeler TBMM’de kabul edildi ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni istihdam teşvikleri neler getiriyor?
Özellikle iş dünyamızın açısından daha anlaşılır olması için yeni istihdam teşviklerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz. Yeni istihdam teşvikleri 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 arasında, yani 3 yıl süresince uygulanacak. İlave istihdam teşvikleri ile işverenler olarak biz sadece işçimizin maaşını ödeyeceğiz, tüm vergi ve SGK primlerini devletimiz karşılıyor. Yani ilave istihdamda vergi ve prim sıfır.

[Devamını oku...]

12
Zile Ticaret Borsası Meclisi, “Seçim” gündemiyle en yaşlı üye İsmail TÜZER başkanlığında toplandı. 1 Nisan’da gerçekleştirilen Zile Ticaret Borsası Organ seçimleri sonrası oluşan yeni mecliste, Meclis Başkanlık Divanı seçimi gerçekleştirildi.
14 Üyeli Zile Ticaret Borsası Meclis’nin yeni Meclis Başkanı Duran ŞAHİN olurken, Başkan Yardımcılığına Yakup YILDIRIM ile Salih DÖNGEL ve Meclis Kâtipliğine ise Mehmet UZER seçildi.

Meclis Başkanlığı görevine seçilmesinden dolayı kısa bir değerlendirmede bulunan Duran ŞAHİN, “Beni bu göreve seçen tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim. Eşit ve tarafsız bir şekilde Meclis çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İlçemize, Üyelerimize ve Camiamıza yeni meclisimiz hayırlı olsun” dedi.

Birlikte güzel işler başaracağız
Meclis Toplantısında konuşan Zile Ticaret Borsası Başkanı Muammer TEKE ise birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarının altını çizdi.

Zile Ticaret Borsasında ekip ruhu ile çalışılacağını ifade eden TEKE, “Bu işe çok inandık. Birlikte güzel işler başaracağız. Ekip ruhu ve inançla çalışacağız. Çünkü biz çalışırsak şehrimiz kazanacak, şehrimiz kazanırsa ülkemizde kazanacak. Yeni meclisimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

[Devamını oku...]

10
BORSA BAŞKANIMIZ SYN. MUAMMER TEKE’ NİN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI
Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türk Polis...

[Devamını oku...]

08
ZİLE TİCARET BORSASI’NIN ORGAN SEÇİMLERİ YARGI GÖZETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
1Nisan 2018 Pazar günü yargı gözetiminde gerçekleştirilen 1. Etap Borsa Meclis Asil ve Yedek Üyeleri seçimi sonrasında “Muammer TEKE, Nihat AÇIKAL, Al...

[Devamını oku...]

30
BORSA SEÇİM DAVETİ
 
22
BORSA BAŞKANLIĞIMIZIN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Dayanışma ve birlikteliklerimizin arttığı, bağlarımızın güçlendiği kutsal günlerimiz, aynı zamanda sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşımların da yoğun olarak yaşandığı günlerdir. Barış, dostluk, kardeşlik duygularına katkı sunması temennisiyle hemşerilerimizin Regaib Kandili'ni kutlar, sevgi ve saygılar sunarız. Zile Ticaret Borsası Başkanlığı

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 37İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır