Haberler

Entries for Kasım 2017

29
Borsa Başkanımız Mehmet YENİ’ den Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

 Zile Ticaret Borsası Başkanı Mehmet YENİ, Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı. 

Mesajında "Yüce Allah’ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır" diyen Başkan YENİ, “ İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerindendir. Bir çok mucizeyle dünyaya teşrif eden, alemlere rahmet olarak gönderilen örnek insan, insanlığın ufkunu aydınlatmıştır" dedi. 
YENİ, "Bu mübarek geceler O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlardır" diyerek mesajının devamında şunları ifade etti: "O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin kutlu doğum gününde, milletimizin ve tüm İslam aleminin mevlid kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

[Devamını oku...]

28
ZİLE TİCARET BORSASI’ NDAN SAMSUN 2. GIDA FUARI ZİYARETİ

 23-26 Kasım 2017'de Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, KOSGEB, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası (TÜGİS), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Karadeniz Perakendeciler Birliği (KARADENİZ PERDER), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği'nin (KATBİR) destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun 2'inci Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı'na Zile Ticaret Borsası Üyeleri ve Personelinden oluşan heyet ile katılım sağlandı. 

[Devamını oku...]

24
BORSA BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET YENİ' NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI.
Eğitim bir toplumun temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, gelişmesinde rol alan en önemli faktördür. Geçmişte olsun, günümüzde olsun, toplumlar ...

[Devamını oku...]

09
BORSA BAŞKANIMIZ SAYIN MEHMET YENİ' NİN ATATÜRK' Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

   “Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözü ile aziz hatırasına sahip çıkmak, onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmekle mümkün olacaktır.

[Devamını oku...]

02
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN...
Hakkari’ nin Şemdinli ilçesinde yağış ve sisli havadan yararlanarak Ülkemize sızmaya çalışan bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 8 kahr...

[Devamını oku...]

Yazdır