Haberler


10
Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, mesajında, Kadir Gecesi'nin, Allah'ın insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği mübarek bir gece olduğunu belirtti.

Bu gecede dargınlık, kırgınlıklara son verilmesi, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği geçerli kılmak gerektiğini vurgulayan TEKE, mesajında şunları kaydetti:

"Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Kadir Gecesi' ni idrak ederken açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur. Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum." Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesi’ nin ve Cuma günü kutlayacağımız Ramazan Bayramının başta Ticaret Borsası üyelerimiz, hemşehrilerimiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni ederim" dedi.
Okunma Sayısı: 323
resim
Yazdır