Haberler


25
Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği genel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Türkiye’nin, seçimler sonrası yeni bir döneme girdiğine dikkat çeken TEKE, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, vatana ve millete hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundular.
Seçim döneminin geride kaldığına, ekonomi ve diğer öncelikli konulara odaklanılması gerektiğini belirten TEKE, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Ülkemiz bir seçim sürecini daha çok şükür kazasız ve belasız bir şekilde, huzur ve güven ortamı içerisinde geride bıraktı. Halk iradesinin çok geniş bir katılımla sandıkta tecelli ettiği seçim sonuçları bizlere bir kez daha gösterdi ki, ülkemiz sağlam ve güçlü demokrasi yapısıyla tüm dünyaya örnek teşkil etmekte. Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerde milletimiz sandıkta son sözünü söyleyerek gelecek için kendi yol haritasını kendisi belirlemiştir. Bundan sonraki süreçte öncelikle seçim atmosferinden hızla çıkarak ana gündem maddelerimize tekrar dönmemiz gerekiyor. Bunların başında da ekonomi geliyor. Bu bağlamda ekonomi alanında gerçekleştirilecek yeni reformlar Türkiye’nin geleceğini inşa edecektir” dedi.

TEKE ayrıca, seçimlerden başarıyla çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakını da kutlayarak, yeni dönemde İlimizi ve bizleri mecliste temsil edecek milletvekillerine başarılar dileyerek, seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.
Okunma Sayısı: 251
resim
Yazdır