Haberler

Borsa Başkanımız Muammer Teke' nin Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

  • 19.11.2018
  • ztb

Borsa Başkanımız Sayın Muammer TEKE Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı. 
Başkan Mesajında; "Yüce Allah’ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamber Efendimizin (SAV.) doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerindendir. Bir çok mucizeyle dünyaya teşrif eden, alemlere rahmet olarak gönderilen örnek insan, insanlığın ufkunu aydınlatmıştır" dedi. 
TEKE, "Bu mübarek geceler O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlardır" diyerek mesajının devamında şunları ifade etti: "O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (Sav.) kutlu doğum gününde, milletimizin ve tüm İslam aleminin mevlid kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Borsa Başkanımız Muammer Teke' nin Mevlid Kandili Kutlama Mesajı