Haberler


11
16 Ocak 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında gerçekleşen IPARD proje hazırlama eğitimleri tamamlandı.

Eğitime IPARD desteklerinden faydalanabilen 42 ildeki 77 Ticaret Borsası ile Ticaret Borsası bulunmayan illerdeki 8 Ticaret Odasının personelleri katılım sağladı. Borsamızı temsilen Muamelat Memurumuz Hakan AĞIRMAN 04-08 Şubat tarihleri arasında IPARD PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİNE katılım sağladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun uzmanları tarafından IPARD Programı, Desteklenen Sektörler, Online Başvuru Sistemi, Başvuru Paketi Hazırlama, İş Planı, Teknik Projeler, Ödeme Talep Paketi ve IPARD hakkındaki çeşitli konularda detaylı bilgiler verildi.

Eğitimlerin ardından TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yapılacak sınav ile başarılı olan kişiler mesleki yeterlilik kapsamında belgelerini alabilecekler. Bu sayede ilgili Ticaret Borsaları ve Ticaret ve Sanayi Odaları üyelerine IPARD projelerini ücretsiz hazırlama imkanı sunabilecekler.
Okunma Sayısı: 140
resim
Yazdır