Haberler

YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUAMMER TEKE'NİN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJI

  • 31.05.2019
  • ziletb
Yönetim Kurulu Başkanı Syn. Muammer TEKE, Kadir Gecesi'nin, Allah'ın insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği mübarek bir gece olduğunu ifade etti.

Bu gecede dargınlık, kırgınlıklara son verilmesi, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği geçerli kılmak gerektiğini vurgulayan TEKE, mesajında şunları kaydetti:

"Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Kadir Gecesi' ni idrak ederken açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur. Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum." Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kadir Gecesi’ nin ve önümüzdeki Salı günü kutlayacağımız Ramazan Bayramı’nın başta Ticaret Borsası üyelerimiz, hemşehrilerimiz ve tüm insanlığa ve İslâm Alemine hayırlar getirmesini yürekten temenni ederim" dedi.
YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUAMMER TEKE'NİN KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJI