Haberler

BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. MUAMMER TEKE, MALAZGİRT ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜNE İLİŞKİN KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.

  • 26.08.2019
  • ztb
TEKE mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından çok üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup ettiği şanlı zaferin 948. yıldönümünü kutlamaktan Millet olarak onur ve gurur duymaktayız.

Sultan Alparslan’ın destansı zaferiyle Anadolu’nun kapıları Türklere açılmış ve Anadolu ebedi ata yurdumuz olmuştur. Bu kutlu zafer Anadolu’nun İslamlaşmasında önemli bir dönüm noktasını teşkil etmiştir. Bu topraklara birlikte yaşama ruhunu Anadolu’ya taşıyarak tarihe yön verilmiştir. Ecdadımız 26 Ağustos 1071 günü, düşman karşısında birlikte hareket ederek, bu topraklarda birlikte yaşama ruhunu Anadolu’ya taşıyarak dünya tarihine yön vermiştir.

15 Temmuz gecesi darbe girişimine milletimizin gösterdiği ortak tepki; Malazgirt ruhu ile dün olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde yaşayarak, atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa en güzel şekilde sahip çıktığımızın en güzel örneğidir. Bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümünde birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, geleceğe birlikte yürüdüğünün en güzel mesajını vereceğimize inanıyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; bizlere bu toprakların kapılarını açan Sultan Alparslan ve kutlu askerlerini, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm halkımızın 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’ni kutluyorum" dedi.
BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. MUAMMER TEKE, MALAZGİRT ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜNE İLİŞKİN KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.