Haberler

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

  • 23.04.2021
  • ztb
Başkan TEKE; “23 Nisan 1920 TBMM‘nin açıldığı gün hepimizin gurur günüdür. TBMM’nin açılışının 101. yılını kutladığımız bugün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olmasının yanında tarihimizin önemli dönüm noktasıdır. Bu önemli gün milletimizin ülkenin bugünün de ve geleceğinde söz sahibi olmasının başlangıcıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü Türk Çocuklarına armağan etmiştir. Çünkü çocuklarımız geleceğin gençleridir. Gençlerimiz Cumhuriyet’imizi ve onun temel prensiplerini yüceltecek, her türlü iç ve dış tehlikelere karşı koruyacak en değerli varlıklarımızdır.

Dünyada ilk ve tek olan bu bayram hiçbir ayrım yapmadan tüm dünya çocuklarını da bir araya getirerek, dünya barışının sağlanmasına, sevgi, dostluk, kardeşlik gibi evrensel değerlerin gönüllerde yeşermesine ve yaygınlaşmasına olan katkısı ile büyük öneme sahiptir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün ilke ve İnkılâplarının ışığı doğrultusunda Ülkemizi, Ulusumuzu daima ileriye taşıyacağımıza, bunun için çok çalışacağımıza inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.”dedi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI