Haberler

Entries for 'ztb'

19
BORSA BAŞKANIMIZ MUAMMER TEKE’ NİN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Türk Milleti’nin tarihinde dönüm noktası olan, Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru attığı ilk adımla yaktığı bağımsızlık ateşinin, 99. yıldönümünü kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz.

 

Asil Milletimizin, tüm zor şartlara rağmen, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs, Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında kenetlenerek hiç bir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, birliğinin ve bağımsızlığının elinden almasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

 

19 Mayıs’ta başlayan bağımsızlık mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için bizlere ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki; hepimizin ortak sorumluluğu olan gençlerimizin başarısı, Cumhuriyetimizi yüceltecek yegâne unsurdur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle;

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; sağlık ve başarılar diliyorum.

 

Muammer TEKE / Zile TB Yönetim Kurulu Başkanı

 

[Devamını oku...]

16
TOBB 74. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu’na Zile Ticaret Borsası Başkanı Muammer TEKE, Meclis Başkanı Duran ŞAHİN ve Genel Sekreter Ömer Faruk ÖNKUZU birlikte katıldı.

 
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurula oda/borsalar yoğun ilgi gösterdiler.
Açılış konuşmasında İsrail’in Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırısını şiddetle kınadığını belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu  “Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. ABD yönetiminin uluslararası hukuku yok sayarak İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının ne kadar yanlış olacağını vurgulamıştık. Maalesef, Gazze’de yaşanan ölümler gergin olan bölgemizi daha da gergin hale getirdi. Bu saldırıları asla kabul edemeyiz. Filistin ve Kudüs yalnız değildir.” dedi.

[Devamını oku...]

13
BAŞKAN TEKE’ NİN ANNELER GUNU KUTLAMA MESAJI
Zile Ticaret Borsası Başkanı Muammer TEKE, annelerin evlatları üzerindeki emeğine değindi. Annelere olan gönül borcunun hiçbir zaman ödenemeyeceğini kaydeden Başkan TEKE, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bizler için yaşamımızda sevgi ve şefkat kaynağı olan annelerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum. Annelerimiz, toplumsal dayanışmanın ve toplumun temeli olan ailenin direğidir. Bir ailenin temelini de mutluluk, huzur, saygı ve sevgi ortamıyla anneler oluşturur. Hiç yılmadan sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluğu üstlenen annelerimize gönül borcumuz hiçbir zaman tükenmez. Annelerimiz, yetiştirdikleri kuşaklarla toplumun biçimlenmesinde en büyük rollerden birini üstlenmektedir. Bu yönüyle annelik, yalnız aileyi değil; tüm toplumu ve insanlığı ilgilendiren evrensel boyut kazanmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak, bizlere her türlü fedakârlığı karşılıksız yapan annelerimizin 'Anneler Günü'nü bu düşüncelerle kutluyor, bütün annelerin sevgi ve şefkat dolu ellerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum.

Muammer TEKE
Zile Ticaret Borsası
Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

13
BORSA YÖNETİMİ VE TOKATLI SANAYİCİLER MÜSTEŞAR ŞENEL İLE BİRARAYA GELDİ.
Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel ile birlikte bir dizi çalışma için Tokat’ta bulunan bakanlık yetkilileriyle, Tokatlı Sanayicileri bir araya getiren istişare toplantısına Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Hamdi KAZANKAYA, Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail TÜZER, Meclis Başkan Yardımcımız Yakup YILDIRIM ve Genel Sekreterimiz Ömer Faruk ÖNKUZU katılım sağladı. Tokat TSO Seyirtepe Tesislerinde düzenlenen toplantıya, aynı zamanda hemşerimiz olan Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Tokat Valisi Dr Ömer Toraman, Tokat Milletvekilleri Prof Dr Celil Göçer ve Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Halil İbrahim Yüksel ile birlikte Tokat il ve ilçe oda ve borsa yöneticileri, genel sekreterleri ve işadamları katılım sağladı.

[Devamını oku...]

12
ZİLE TİCARET BORSASI YÖNETİMİ TOBB HİZMET ŞEREF BELGESİ ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI.
TOBB Konferans Salonu´nda düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hizmet Şeref Belgesi Takdim Törenine Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, Meclis Başkanı Duran ŞAHİN ve Genel Sekreter Ömer Faruk ÖNKUZU katıldı.

TOBB camiasına ve ülke ekonomisine hizmette bulunan delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımlarıyla TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen törende verildi.

[Devamını oku...]

08
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN BİLİM FUARINA KATILIM SAĞLANDI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan protokol kapsamında Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerince hazırlanan bilim fuarı 07 Mayıs 2018 Pazartesi günü Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan törenle açıldı.

Bilim fuarının açılışına Borsamız adına Genel Sekreterimiz Ömer Faruk ÖNKUZU katılım sağladı.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 38İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır