Haberler

22
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN...

Polatlı'da mühimmat patlamasın da yaralanan Hemşehrimiz Komando Uzman Çavuş Mehmet Han Şehid olmuştur. 

Şehidimize Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Aziz Türk Milletine başsağlığı dileriz. ZİLE TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI


[Devamını oku...]

15
AKP ZİLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN MEHMET SALİH ÜN VE PARTİ TEŞKİLATI BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

Adalet ve Kalkınma Partisi Zile Belediye Başkan Adayı Syn. Mehmet Salih ÜN ve parti ilçe teşkilatının Borsa Başkanlığımızı nazik ziyaretleri için teşekkür eder, çıktıkları hizmet yarışında başarılar dileriz.

[Devamını oku...]

14
İLÇEMİZİN TANITIM VE GELİŞİMİNE YÖNELİK ORTAK AKIL TOPLANTISINA KATILIM SAĞLANDI.

Prof.Dr. Yaşar Özgök, Prof.Dr. İbrahim Tüzer, Sanatçı&Film Yönetmeni ve Yapımcı Erol Koçan, Başkent Tokatlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başk. Yard. Mustafa Çağlar’ ın, iş ve bilim insanlarımızın teşrifleri ile Tokat ve Zile'mizin tanıtım ve gelişimine yönelik çalışmalarla ilgili düzenlenen ortak akıl toplantısına katılım sağladık. ZİLE ve TOKAT' ın Kültür, Turizm, Tarım ve Tarıma dayalı Ekonomi alanlarında gelişip kalkınmasına ön ayak olacak çalışmalardan ötürü emeği geçen herkesi kutluyor ve faaliyetlerinde başarılar diliyoruz.

[Devamını oku...]

12
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN ŞÜKRÜ SARGIN VE PARTİ TEŞKİLATI BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

Cumhuriyet Halk Partisi Zile Belediye Başkan Adayı Syn. Şükrü SARGIN ve parti ilçe teşkilatının Borsa Başkanlığımızı nazik ziyaretleri için teşekkür eder, çıktıkları hizmet yarışında başarılar dileriz.

 

[Devamını oku...]

11
IPARD PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
16 Ocak 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında gerçekleşen IPARD proje hazırlama eğitimleri tamamlandı.

Eğitime IPARD desteklerinden faydalanabilen 42 ildeki 77 Ticaret Borsası ile Ticaret Borsası bulunmayan illerdeki 8 Ticaret Odasının personelleri katılım sağladı. Borsamızı temsilen Muamelat Memurumuz Hakan AĞIRMAN 04-08 Şubat tarihleri arasında IPARD PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİNE katılım sağladı.

[Devamını oku...]

28
BORSA MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB BİRLİK MERKEZİNDE DÜZENLENEN BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI.

 Zile Ticaret Borsası Yöneticileri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanımak, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgiler edinmek amacı ile TOBB Birlik merkezi ve TOBB ETÜ’ de düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminere katılım sağladılar.

 

Seminere Zile Ticaret Borsası’nı temsilen Meclis Başkanı Duran ŞAHİN, Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi KAZANKAYA, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali BOYRAZ , İsmail TÜZER, Meclis Üyeleri  Yakup AKPUNAR, Mehmet UZER ve Genel Sekreterimiz Ömer Faruk ÖNKUZU katıldılar.

 

25-26-27 Ocak 2018 tarihlerinde Üç gün süren program boyunca TOBB Hizmet Binası, Kurumsal Yapısı ve yine TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Kampus ve Sosyal alanlarının da tanıtım ve ziyaretleri gerçekleştirildi.

 

TOBB tarafından Tüm Oda ve Borsalarda görev alan Meclis Üyelerimize Seminer süresi boyunca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin hizmet ve iştiraklerinden yararlanma, Dünya ve Türkiye Ekonomisi, Dış Politika, Genel Ekonomi Faiz, Döviz, Borsa, Kişisel Gelişim, Etkili Yönetim ve İletişim Becerileri, Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı TEPAV çalışmaları, Teşvikler vb. konularda sunumlar ve detaylı bilgiler verildi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu konuşmasında, bilgilendirme seminerlerine 2013 yılından sonra başladıklarını ve memnuniyet oranının yüksek olduğunu ve o nedenle yeniden yapma kararı aldıklarını ifade etti. 

 

Hisarcıklıoğlu, görevinin, oda ve borsalardan kendisine iletilen sıkıntıları hükümete iletmek ve konunun çözüme kavuşturulmasını takip etmek olduğunu söyledi. TOBB Başkanı bugüne kadar, kısa çalışma ödeneği, SGK prim borçlarının vadelendirilmesi, işverene asgari ücret desteği, tasfiye ve devir sözleşmeleri, teknik iflas sorunu, ticari alacak sigortası, lisanslı depoculuk alanındaki destekler, mera fonu kesintisi, iç piyasa için KDV ve ÖTV indirimleri, KOBİ ve tarımsal kredilerin yeniden yapılandırılması, konut kredisi faizlerinin düşürülmesi ve KOBİ Değer Kredisi konularının çözüme kavuşturulduğunu anlattı.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ayrıca, istihdam, finansman, vergi, mevzuat ve destekler konularında da takip edilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 6 / 58İlk   Geri   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır