Haberler

12
ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE

 #EnflasyonlaTopyekuenMuecadele kapsamında 81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz. #TOBB @RHisarciklioglu #türkiyekazanacak

[Devamını oku...]

09
“TOBB, Odalar ve Borsalar 81 ilde enflasyonla mücadeleyi sahiplenecek”

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını desteklediklerini belirterek, “81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız” dedi.​
Hisarcıklıoğlu yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye bir defa daha devlet-millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira artan enflasyon, girdi ve finansman maliyetlerimizi artırmakta, firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.

İş dünyamızda bir diğer büyük sorun olan ve uzun süredir talep etmekte olduğumuz birikmiş KDV iade süreçlerini hızlandırma planı için de Sayın Bakanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz.

İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektör arasındaki güçlü koordinasyon ve istişareyle içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci geride bırakacak ve yeniden tempolu ve istikralı büyüme sürecine gireceğiz.” 
Kaynak: www.tobb.org.tr

[Devamını oku...]

26
TİCARET BORSAMIZDAN EĞİTİM YARDIMI

Zile Ticaret Borsamız her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizi sevindirdi. 2018 ve 2019 eğitim ve öğretim yılı için ilk ve orta dereceli okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize mont ve kaban yardımında bulundu.

İlçemize bağlı belde ve köylerdeki okullarımıza Ticaret Borsası tarafından toplam 800 adet mont ve kaban ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edildi.

Ticaret Borsasının tedarik ettiği mont ve kabanlar ihtiyaç sahibi öğrencilere iletilmek üzere, okul müdürlüklerine teslim edildi.
Ticaret Borsası Başkanı Sayın Muammer TEKE, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin finans desteği ile her yıl geleneksel hale getirilen eğitim yardımları çerçevesinde bu yıl öğrencilerimiz için mont ve kaban satın alınması yönünde bir karar alarak yardımımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Mümkün olduğunca çok daha fazla sayıya ulaşarak daha çok öğrencimizi sevindirmek temel amacımız olmuştur. Yardımda katkısı büyük olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına, birlikte çalıştığımız Okul Müdürlüklerimize ve kurul arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yardımın öğrencilerimizin eğitimine fayda sağlaması temennisi ile saygılar sunuyorum dedi.

Başkan TEKE ayrıca, tüm öğrencilerimizin 2018 ve 2019 eğitim ve öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi.

[Devamını oku...]

24
KOBİ’lere kredi desteği
 
19
ZİLE TİCARET BORSASI BAŞKANI MUAMMER TEKE, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI.

TEKE mesajında “Bu anlamlı günde, bizlere bugünleri miras bırakanlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Tarihimiz boyunca kutsal değerlerimiz için canlarını hiç düşünmeden feda eden gazilerimiz, Türk milletinin her zaman gönlünde olacaklardır. Şehitlerimizin kanları ile kazanılmış vatan topraklarımızda yeni bir gelecek inşa etmek için çalışıyoruz. Çünkü vatanımızın bağımsızlığı adına canlarını veren şehitlerimiz ve kanlarını akıtan gazilerimizi, asla unutmuyoruz ve unutmayacağız. İstiklal mücadelemizin sonunda yaşadığımız coğrafyanın vatan haline dönüşmesinde ulvi önemi olan şehit ve gazilerimiz, 15 Temmuz 2016 yılında da hain terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen girişimde de mukaddes topraklarımızın korunmasına vesile olmuşlardır. Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı, bayrağımızın yere düşmemesi ve milli irade ile birlikte demokrasinin devam etmesi için 15 Temmuz akşamı İstiklal mücadelemizin bir örneğini milletimiz göstermiştir. Milletimizin değerlerimize sahip çıkması ile iç ve dış şer odaklarına karşı daha da güçleneceğiz ve ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Gününde bu mukaddes toprakları için kanlarını ve canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum” ifadelerinde bulundu.

[Devamını oku...]

01
KOBİ DESTEK KREDİSİ

 Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile TOBB’un önderliğinde 8 Banka ve Finans Kurumunun katılımı TOBB ve bağlı Oda ve Borsalardan oluşturulan mali destek ile KOBİ’lere 10 milyar kiralık bir kaynak oluşturturuldu. KOBİ'lerimiz aylık 1,85 gibi piyasadaki en düşük faiz oranıyla banka kredisi kullanabilecekler. Detaylı bilgi için: https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php…

[Devamını oku...]

Sayfa 7 / 51İlk   Geri   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  İleri   Son   
Yazdır