Haberler

21
TOKAT VALIMIZ DR. SAYIN OZAN BALCI’ DAN BORSAMIZA ZIYARET!

İlçemizde ki programı çerçevesinde Borsa Başkanlığımızı ziyaret eden Vali Sayın Ozan BALCI, Meclis Üyelerimizle bir araya geldi. Kurumumuzun görev ve faaliyetleri hakkında kısa brifing alan Valimiz Borsa çalışmalarımızda başarılar dilediler.

[Devamını oku...]

10
BAŞKAN MUAMMER TEKE' NİN "10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI

Borsa Başkanı Sayın Muammer TEKE; Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

70 yıl önce, 10 Aralık 1948 tarihinde insanlık tarihinin en önemli belgelerinden biri olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kabul edilmiştir.

Birleşmiş Milletlerin kurucu üyesi ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini ilk onaylayan ülkeler arasında yer alan ve tarihi boyunca başka kültürlere, başka dinlere kucak açarak dünyada barış kültürüne önemli katkılarda bulunan ülkemiz, bu konudaki duyarlılığını ortaya koymuş ve insan hakları konusundaki ehemmiyetli sözleşmelere taraf olmuştur.

İnsan Hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. 'İnsan Hakları' kişiyi hür, onurlu ve özgür bir şekilde yaşatacak kurallar bütünüdür.

Ülkemizde, kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız milletimizin eşit ve saygın fertleridir. Çağdaş devlet anlayışında etnik, dini veya mezhep temelli hiçbir ayrıma yer yoktur. Tüm vatandaşlarımız, memleketimizin her köşesinde, bu ülkenin tüm nimetlerinden faydalanabilmektedirler. Bireysel farklılıklarımız zenginliğimiz; ortak kimliğimiz ise gücümüzdür.

Bu düşüncelerle, farklılıklara saygı, diyalog, hoşgörü ve kardeşlik anlayışının temel alındığı yaklaşımların ülkemizde ve tüm dünyada egemen olmasını diliyor, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyorum.

[Devamını oku...]

05
ZİLE ENGELLİLERE MESLEK KAZANDIRMA DERNEĞİ BORSA BAŞKANLIĞIMIZI ZİYARET ETTİ

Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Halil Içcan, Kurul Üyeleri Sayın İsmail Şahin ve Sayın Emrullah Sayar, Borsa Başkanlığımızı ziyaret ettiler. Nazik ziyaretleri ve hediyeleri için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

[Devamını oku...]

04
BİRLİK BAŞKANIMIZ SAYIN M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU MAKAMINDA ZİYARET EDİLDİ.

Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Muammer TEKE, Meclis Başkanımız Sayın Duran ŞAHİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Hamdi KAZANKAYA ve Yönetim Kurulu Sayman Üye Sayın Nihat AÇIKAL, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

[Devamını oku...]

03
3 ARALIK DÜNYA ENGELLILER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Borsa Başkanı Sayın Muammer TEKE, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan TEKE: “Engelli vatandaşlarımızın ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve toplumsal hayata onurlu ve etkin bir şekilde katılmaları en doğal haklarıdır. Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza; sağlıklı, mutlu ve yaşanabilir bir dünya diliyorum.

[Devamını oku...]

01
ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİNE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI!.
Sisteme kaydını yaptıramayan çiftçiler, 31 Aralık 2018'e kadar müracaatta bulunabilecek.Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kaydını yaptıramayan çiftçiler i...

[Devamını oku...]

Sayfa 8 / 58İlk   Geri   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  İleri   Son   
Yazdır