Haberler

22
ÇORUM TİCARET BORSASI MECLİS ÜYELERİ İLE GERÇEKLEŞEN TOPLANTIYA KATILIM SAĞLANDI.

TOBB tarafından yaptırılan Çorum TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin resmi açılış töreninin ardından Çorum Ticaret Borsası Meclis Üyeleri ile Gerçekleştirilen Toplantıya Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Muammer TEKE ve Genel Sekreterimiz Ömer Faruk ÖNKUZU katılım sağladı.​

[Devamını oku...]

22
ÇORUM TOBB-OSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI.

TOBB tarafından yaptırılan Çorum TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin resmi açılış töreni TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.​

Törene Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Muammer TEKE ve Genel Sekreterimiz Sayın Ömer Faruk ÖNKUZU katılım sağladı.

Kurdela kesiminin ardından okulun Çorum için hayırlı olmasını dileyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Her işin başının ahlak olduğunu” belirtti ve  öğrencilere Nurettin Topçu’nun “Ahlak” isimli kitabını dağıttı.

[Devamını oku...]

18
AKREDİTASYON SİSTEMİ BELGELENDİRME DENETİMİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Üyelerimize 5 yıldızlı hizmet vermek amacıyla dahil olduğumuz TOBB Akreditasyon sistemi kapsamında, TS EN ISO 9001:2015 Standardına uygunluğumuz ile gerçekleştirilen Borsa Akreditasyon denetimini başarı ile tamamlayarak akredite borsa statümüzü devam ettirmeye hak kazandık. Denetimimiz Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. Başdenetçi Sayın Ali GÜNEŞ nezaretinde 16 ve 17 Ekim 2018 tarihlerinde Ticaret Borsamız Akreditasyon İzleme Komitesi, Genel Sekreterimiz, Akreditasyon Sorumlumuz ve personelimiz katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Camiamıza, Borsamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

[Devamını oku...]

12
ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE

 #EnflasyonlaTopyekuenMuecadele kapsamında 81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz. #TOBB @RHisarciklioglu #türkiyekazanacak

[Devamını oku...]

09
“TOBB, Odalar ve Borsalar 81 ilde enflasyonla mücadeleyi sahiplenecek”

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını desteklediklerini belirterek, “81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız” dedi.​
Hisarcıklıoğlu yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye bir defa daha devlet-millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira artan enflasyon, girdi ve finansman maliyetlerimizi artırmakta, firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.

İş dünyamızda bir diğer büyük sorun olan ve uzun süredir talep etmekte olduğumuz birikmiş KDV iade süreçlerini hızlandırma planı için de Sayın Bakanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz.

İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektör arasındaki güçlü koordinasyon ve istişareyle içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci geride bırakacak ve yeniden tempolu ve istikralı büyüme sürecine gireceğiz.” 
Kaynak: www.tobb.org.tr

[Devamını oku...]

26
TİCARET BORSAMIZDAN EĞİTİM YARDIMI

Zile Ticaret Borsamız her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimizi sevindirdi. 2018 ve 2019 eğitim ve öğretim yılı için ilk ve orta dereceli okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize mont ve kaban yardımında bulundu.

İlçemize bağlı belde ve köylerdeki okullarımıza Ticaret Borsası tarafından toplam 800 adet mont ve kaban ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edildi.

Ticaret Borsasının tedarik ettiği mont ve kabanlar ihtiyaç sahibi öğrencilere iletilmek üzere, okul müdürlüklerine teslim edildi.
Ticaret Borsası Başkanı Sayın Muammer TEKE, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin finans desteği ile her yıl geleneksel hale getirilen eğitim yardımları çerçevesinde bu yıl öğrencilerimiz için mont ve kaban satın alınması yönünde bir karar alarak yardımımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Mümkün olduğunca çok daha fazla sayıya ulaşarak daha çok öğrencimizi sevindirmek temel amacımız olmuştur. Yardımda katkısı büyük olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına, birlikte çalıştığımız Okul Müdürlüklerimize ve kurul arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yardımın öğrencilerimizin eğitimine fayda sağlaması temennisi ile saygılar sunuyorum dedi.

Başkan TEKE ayrıca, tüm öğrencilerimizin 2018 ve 2019 eğitim ve öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi.

[Devamını oku...]

Sayfa 9 / 54İlk   Geri   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  İleri   Son   
Yazdır