Haberler

24
CACCİ (Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) 2018 ZİRVESİ İSTANBUL ÇIRAĞAN SARAYINDA GERÇEKLEŞTİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Syn. Muammer TEKE; Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) iş birliğiyle düzenlenen Asya-Pasifik Ekonomi Zirvesine katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Fuat OKTAY ile Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar PEKCAN Zirve’yi onurlandırdılar.

[Devamını oku...]

24
BORSA BAŞKANIMIZ SAYIN MUAMMER TEKE' NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI.

Eğitim bir toplumun temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, gelişmesinde rol alan en önemli faktördür. Geçmişte olsun, günümüzde olsun, toplumlar eğitim sayesinde başarıya ulaşmış, bu sayede belirli medeniyet seviyesinde yol almışlardır.

Ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi eğitimli gençler sayesinde mümkündür. Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip, kendine güvenen, özgür düşünen bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rol öğretmenlerindir. Hayatımız boyunca izleyeceğimiz yolun ilk temel taşları ailelerimizin ardından öğretmenlerimiz tarafından döşenir. Küçük yaşta bizlere temelini verdikleri eğitimle kendimizi geliştirir, bilgi, birikim, kültür sahibi oluruz. Bu sebeple onların verdiği eğitim hayatımızın belli bir noktasıyla sınırlı değildir.

Çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarları değerli öğretmenlerimizdir.

Son derece saygın ve önemli bir mesleği yerine getiren, başta Başöğretmen ATATÜRK olmak üzere, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan tüm öğretmenlerimizin bu mutlu ve anlamlı günlerini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

[Devamını oku...]

20
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ’ YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü iken Tokat İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan hemşehrimiz Sayın Murat KÜÇÜKALİ’ ye, Borsa Başkanlığımızca hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Borsa Başkanımız Muammer TEKE, Sayın KÜÇÜKALİ’ nin ilçemizde gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların Tokat Eğitim Öğretim Camiasında da devam edeceğine yürekten inandığını ifade ederek, İlimiz için önemli bir yönetici olduğunun altını çizdi. Müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde başarılar diledik.

[Devamını oku...]

20
TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI DR. SAYIN ALİ ÇELİK ZİYARET EDİLDİ

Tokat'ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak çalışan kardeş Odalarımızdan Tokat Ticaret ve Sanayi Odası, Başkanımız Muammer Teke'nin heyet başkanlığında ziyaret edildi. Ziyarette Tokat'ta düzenlenen tarım fuarı, fuarın bölgeye etkisi ve tarımsal üretimlerin arttırılmasına yönelik yapılabilecek faaliyetlerin istişaresi yapıldı. Ziyarete; Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Teke ile birlikte Başkan Yardımcısı Hamdi Kazankaya, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Tüzer, Ali Boyraz ve Genel Sekreter Ömer Faruk Önkuzu’ da katıldı.

[Devamını oku...]

20
TOKAT VALİMİZ DR. OZAN BALCI’ YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

İlimize Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesiyle atanan DR. Sayın Ozan BALCI, Borsa Başkanlığımızca makamında ziyaret edildi. Ziyarete Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Muammer TEKE, Başkan Yrd. Hamdi KAZANKAYA, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali BOYRAZ, İsmail TÜZER ve Genel Sekreter Ömer Faruk ÖNKUZU katıldılar. İlçemiz Sosyoekonomik yapısı, Borsa çalışmaları ve projelerimiz hakkında Sayın Valimize kısa brifing verildi. Sayın Valimiz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken heyetimize teşekkür ederek, çalışmalarımız da başarılar dilediler.


[Devamını oku...]

19
Borsa Başkanımız Muammer Teke' nin Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

Borsa Başkanımız Sayın Muammer TEKE Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayınladı. 
Başkan Mesajında; "Yüce Allah’ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamber Efendimizin (SAV.) doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)’in doğum günü olan Mevlid Kandili Milletimizin ve İslam aleminin en önemli ve vazgeçilmez günlerindendir. Bir çok mucizeyle dünyaya teşrif eden, alemlere rahmet olarak gönderilen örnek insan, insanlığın ufkunu aydınlatmıştır" dedi. 
TEKE, "Bu mübarek geceler O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlardır" diyerek mesajının devamında şunları ifade etti: "O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (Sav.) kutlu doğum gününde, milletimizin ve tüm İslam aleminin mevlid kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

[Devamını oku...]

Sayfa 9 / 58İlk   Geri   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  İleri   Son   
Yazdır