Haberler

İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

  • 21.07.2016
  • ztb

Ülkemizin birlik ve beraberliğine yapılan bu darbe girişimi için İlçemizin Siyası Parti Başkanları ve Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkanları ile hükümet meydanı önünde Demokrasi Şöleni düzenlendi.

 

Demokrasi Şölenine; Artova Kaymakamı Haluk KOÇ, CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Ak Parti İlçe Başkanı Akif SEÇKİN, CHP İlçe Başkanı Hüseyin TUNÇ, MHP İlçe Başkanı Adnan SEÇKİN, Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet YENİ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup YILDIRIM , Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üye Gürsel YURDAKOŞ, Zile Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ömer Faruk ÖNKUZU, Zİle Ticaret Borsası Personeli, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sami SOLMAZ, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü SARGIN, Ziraat Odası Başkanı Orhan YÜKSEL, Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Başkanlığı Yunus CANBAY, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Dursun KURUNÇ, Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi Başkanlığı Yunis YILMAZ, Sol Sahil Sulama Birliği Başkanlığı Feyzi ÇIRAK, Şoförler Odası Başkanlığı Aydın EKEN, Bakkallar Odası Başkanlığı Mehmet GEREZ, Tamirciler Odası Başkanlığı Yücel SAYAR,

İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, Zile Ticaret Borsası Meclis Üyeleri ile çok sayıda halkın katılımı sağlandı.

 

Ülkenin birlik ve beraberliğine yapılan bu darbe girişiminde Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL ve CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü İdris ÖZARSLAN duaları ile son buldu.

 

Ülkenin birlik ve beraberliğine yapılan bu darbe girişimi kapsamında Başkan YENİ' ın yaptığı açıklamada; “15 Temmuz gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı bir darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Halkın iradesi ve demokrasi dışında Türk özel sektör olarak hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, darbeyi asla kabul etmeyeceğimizi ilk andan itibaren vurguladık. Milletimizin tabii dik duruşu, kahraman Emniyet güçlerimiz, ülkesini seven askerlerimiz ile darbe teşebbüsü çok şükür önlenmiştir. Demokrasi karşıtlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik ve kararlı duruşu da takdirle karşılıyor.”

Darbe girişiminde şehit olan tüm polis, asker ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. dedi. 

 

 

 

 

 

İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ
İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ